2 maande gelede
Hopelik geen klagtes...
SLAGVELD:S Die toestande van die spleeloppervlakke van Erica Park in Belhar is lowerroen en gereed vir die skjkouspel wat van 17-22 April plaasvind.Foto: JONATHAN LESTRADE  ~ 

VERGEET ’n oomblik die talent en skills wat die Paastoernooi se o. 19 Bayhill Cup op­lewer.

Dit is wat die Bayhill-sokkertoernooi se reëlingskomitee agter die skerms doen wat ook nogal mind-blowing is.

Jy kan sover gaan as om te sê dat PJ Williams se span tesame met die IT-manne, Rayaan Alie en sy Rylurx-span, baanbrekers is wanneer dit kom by die scrutiny-proses van die spelers.

Die proses is Saterdag by die Wes-Kaapse Sportskool afgehandel.

Getuig

Dis nogal ’n uitmergelende proses, maar dis ook ’n aanduiding van hoe sorgvuldig en deeglik die manne is.

Die proses is ook die finale fase voordat die toernooi afskop.

Die fase is waar daar bepaal of die spelers wel eligible is om aan die toernooi deel te neem.

En ek kan wraggies getuig, al word die toernooi jaarliks gespeel, is die werk agter die skerms wat die spelers se dokumentasie betref op another level.

By elke stap van die proses word spelers begroet met small talk en onskuldige vrae soos hoe dinge by hulle skool is en hoe dit met ’n sekere onnie gaan.

Dis hier waar klein dingetjies opgetel kan word. Daar is ook prosesse waar spelers geweeg en gemeet word om te bepaal of hulle gewig met hul ouderdom ooreenstem. Die komitee het ook ’n manier hoe spelers getrack word.

Williams het aan Son uitgewys dat die scrutiny-proses die belangrikste deel van die toernooi is.

“Omdat daar altyd speculation, accusations en connotations oor ’n speler is,” het Williams verduidelik.

“Veral as dit ’n goeie speler is. Ons het in die verlede tall players en big foreign players gehad, maar daar was nooit ’n probleem nie.

“Maar as dit een van ons local players van die township is wat groot is, dan is daar altyd ’n issue.

“Nou, dié proses roei dit uit – ons hoop!

“Ons kan nooit accusations en speculations keer en weghou nie. In 2017 het ons ’n big issue gehad met SuperSport se goalkeep­er, as jy kan onthou.

“Daar was niks verkeerd met hom nie.

“Ek het SuperSport gebel en hulle moes my die dokumente van Fifa aanstuur. Nou, as ons nie die proses in plek gehad het nie, sou ons in skaamte gestaan het.

“SuperSport het selfs die bone marrow test van Fifa gestuur wat bepaal dis die regte speler.

“Ek is bly Son is hier om die prosesse eerstehands te kan ervaar,” het Williams afgesluit.

Bayhill Premier Cup: Groepe

GROEP A                                             GROEP B
Supersport United                                 Bayhill United
Jacaranda Callies                                  D&G Orient
Saints FC                                              Everton FC
Ulana Academy                                     Blue Downs Spurs

GROEP C                                              GROEP D

Mamelodi Sundowns                              Virginia Academy

Ajax Cape Town                                     Milano United FC

Black Birds Academy                             Belhar Spurs

Silver Spurs FC                                      Maties FC

GROEP E                                              GROEP F

Cape Town City                                     University of Pretoria

Khanyounis Centre                                 Grassy Park United

FC Porto                                                 Greenwood Athletic

Houtbay United FC                                 Bayview FC

GROEP G                                              GROEP H

Highlands Park                                      Bloemfontein Celtic

Hellenic FC                                            Project Playground

Santos FC                                              Beacon Spurs

Nova Nacional                                        Rock-A-Fellas

Bayhill Premier Cup: Bepalings

WOENSDAG: 17 April 2019

15:00: Everton t Blue Downs Spurs (A); Black Birds t Silver Spurs (B); Porto t Houtbay United (C).
16:15: Santos t Nova Nacional (A); Greenwood Athletic t Bayview (B).
17:30: Beacon Spurs t Rock-A-Fellas (A).
18:45: Belhar Spurs t Maties (A).

DONDERDAG: 18 April 2019

12:30: AmaTuks (UP) t Bayview (A); Supersport United t Jacaranda Callies (B); Ulana Academy t Saints (C); Bayhill United t Blue Downs Spurs (D).
13:45: Mamelodi Sundowns t Silver Spurs (C); D&G Orient t Everton (D).
15:00: Virginia Acadmey t Maties (A); Milano United t Belhar Spurs (B); Cape Town City t Houtbay United (C).
16:15: Project Playground t Beacon Spurs (A), Highlands Park t Nova Nacional (B); Khanyounis Centre Club t Porto (C).
17:30: Hellenic t Santos (A).
18:45: Bloemfontein Celtic t Rock-A-Fellas (A).

VRYDAG: 19 April 2019

15:00: Cape Town City t Khanyounis Centre Club (A); Grassy Park t AmaTuks (B); Highlands Park t Hellenic (C); Bloemfontein Celtic t Project Playground (D).
16:15: Bayhill United t D&G Orient (A); Virginia Academy t Milano United (B); Saints t Jacaranda Callies (C).
17:30: SuperSport United t Ulana Academy (A).

18:45 – 19:45: AMPTELIKE OPENING

20:00: Mamelodi Sundowns t Ajax CT (A).

SATERDAG: 20 April 2019

09:00: Saints t SuperSport United (A); Ulana Academy t Jacaranda Callies (B); Bay Hill United t Everton (C); D&G Orient t Blue Downs Spurs (D).
10:15: Milano United t Maties (A); Mamelodi Sundowns t Black Birds Academy (B); Ajax Cape Town t Silver Spurs (C); Belhar Spurs t Virginia Academy (D).
11:30: Bayview t Grassy Park United (A); AmaTuks t Greenwood Athletic (B); Porto t Cape Town City (C); Houtbay United t Khanyounis Centre Club (D).
12:45: Bloemfontein Celtic t Beacon Spurs (A); Nova Nacional t Hellenic (B); Project Playground t Rock-A-Fellas (C); Highlands Park t Santos (D).

SATERDAG: KNOCK-OUT STAGE

Wenners (ronde van laaste 16)
15:00: Wenner groep A t 2de plek groep D (A); wenner groep B t 2de plek groep C (D); wenner groep C t 2de plek groep B (C).
16:30 Wenner groep D t 2de plek groep A (A); wenner groep E t 2de plek groep H (B); wenner groep F t 2de plek groep G (C).
18:00 Wenner groep G t 2de plek groep F (A).

LOTING VIR KWARTEINDSTRYD

19:30: A-wenner groep H t 2de plek groep E.

SONDAG: PLAAT-KWARTEINDSTRYDE

10:00: 3de plek groep A (A) t 3de plek groep H (AA) (B); 3de plek groep B (C) t 3de plek groep G (BB) (D); 3de plek groep C t 3de plek groep F (CC); 3de plek groep D t 3de plek groep E (DD).

Lewer kommentaar op hierdie artikel
0 reaksies
Lewer kommentaar
Kommentaar 0 oorblywende karakters